Online dotazy


Dotazy - Daňová poradna

UPOZORNĚNÍ: Tento prostor slouží k online dotazům daňové poradny. Dodržujte prosím pravidla slušného chování a vyhněte se vulgárním výrazům. Příspěvky nedodržující pravidla slušného chování budou smazány.



Alena Jirsová (14.09.2018 16:10:53)
Dobrý den, 1.9.2010 jsem uzavřela životní pojištění. V daň. přiznání jsem uplatňovala odpočet pojistného za r. 2010- 2 824,-, 2011 - 8451,-, 2012- 8389,-, 2013-8 331,- Kč. Za rok 2014 nic a za rok 2015 také nic a pojistku ukončila 1.2. 2015. Letos v srpnu bylo kontrolou MF zjištěno, že jsem povinna tyto uplatňované částky zdanit 15%. Pracovnice FÚ mně zavolala, abych se dostavila, řekla o co se jedná a chtěla se mnou vyplnit DP. To jsem odmítla, tak mi dala ústně lhůtu 14 dní. Dotaz zní: je postup správný, není již promlčeno? Dále pokud není promlčeno lze žádat o odložení a na jak dlouho a za jaký správní poplatek? Jedná se mi o to, že částka, kterou mám údajně zaplatit je pro mě v současné době dost vysoká. Děkuji Jirsová
Moravkova Alena (15.01.2018 13:12:44)
Dobry den,chteli by jsme s manzelem prepsat nas RD na vnucku.Co pro to udelat a jake poplatky nas cekaji.Nevim jestli je lepsi varianta darovat.Poradte.Dekuji
Helena (21.09.2017 11:44:27)
Dobrý den, mám prosbu. Otec byl po 37 letech po smrti své matky osloven notářem, že dědí trvalý travnatý porost, o kterém nikdo nevěděl( na druhé straně republiky). Odmítnout dědictví prý nemůže z důvodu, že již před 37 lety již dědictví přijal.Skutečně neexistuje důvod, pro který by toto dědictví mohl odmítnout ? Ani z důvodu tak dlouhé doby-37 let, než mu úřady daly vědět? Další otázkou je- daň z nemovitosti-bude muset uhradit daň za 37 let? Děkuji.
Jindra (27.04.2017 12:52:56)
Nechal jsem si od družstva bezúplatně převést družstevní byt do osobního vlastnictví. Teď ho budu prodávat a potřebuji si pro zaplacení daně z příjmu FO nechat zhotovit znalecký posudek na cenu bytu ke dni nabytí, abych si mohl tuto cenu odečíst od ceny prodejní a získal tak základ daně. Moje otázka zní: znalecký posudek má být na cenu obvyklou (tržní) nebo na cenu zjištěnou (podle vyhlášky)? Děkuji.
© Daňová poradna AUDIT PROFESIONAL, s.r.o. (22.05.2017 13:41:08)
Dobrý den. Výdajem je cena podle zákona č. 151/1997 Sb. o oceňování majetku. Nejedná se tedy o cenu obvyklou, tržní, ale o cenu tabulkovou.
Jan Stojan (12.04.2017 10:01:29)
Dobrý den, bydlel jsem 10 let v družstevním bytě, letos v lednu jsem si nechal byt převést do osobního vlastnictví a uvažuji o jeho prodeji. Budu platit daň z příjmu fyzických osob, když jsem v bytě měl a mám bydliště po dobu delší jak 2 roky, ale vlastníkem bytu jsem pouze 4 měsíce? Děkuji za odpověď.
© Daňová poradna AUDIT PROFESIONAL, s.r.o. (21.04.2017 10:08:32)
Dobrý den, podmínky pro osvobození bytu najdete v § 4 odst 1 Zákona o dani z příjmu, kde musí být splněna podmínka bydliště nejméně 2 roky před prodejem. Toto osvobození se však nevztahuje na prodej bytu uskutečněného do 2 let od nabytí vlastnického práva k bytu. Ve Vašem případě se tedy bude jednat o neosvobozený příjem z prodeje nemovitosti dle § 10 Zákona o dani z příjmu.




Levné Bydlení | Levné knihy | Levné lyže | Sportovní potřeby a oblečení | Sconto nábytek | Interiérové dveře Olomouc | Kuchyně a kuchyňské linky | Luxusní Bydlení | CZ Real Estate | Garážová vrata | další odkazy...