Daňová poradna


Spolupracujeme s daňovou poradenskou kanceláří AUDIT PROFESIONAL, spol. s r.o., se sídlem v Ostravě, která se specializuje na auditní, daňové a související poradenství

PORADNA JE ZDARMA!

Dotazy - Daňová poradna

UPOZORNĚNÍ: Tento prostor slouží k online dotazům daňové poradny. Dodržujte prosím pravidla slušného chování a vyhněte se vulgárním výrazům. Příspěvky nedodržující pravidla slušného chování budou smazány.Bohouš (27.05.2016 00:05:18)
Dobrý večer, velice děkuji za Vaši odpověď. Chystám se, že půjdu tedy cestou, že od celkové kupní ceny bytu, která obsahuje i klimatizaci vč. její montáže, zprovoznění a rozvodů, odečtu cenu za pozemek (ta bude vyčíslena v kupní smlouvě na moji žádost, protože se pozemek neodepisuje) a tu pak navýším o vestavěnou kuchyňskou linku vč. vestavěných spotřebičů, vestavěné skříně, osvětlení a předokenní žaluzie, což bude tvořit tzv. vstupní cenu pro odepisování bytu. Uvažuji správně? Co když, ale nastane situace, že pořizovací cena vnitřní a vnější klimatizační jednotky zahrnující i její montáž a zprovoznění a dopravní náklady (bez rozvodů měděných trubek a kabeláže vč. prací s tím spojených a stavebních přípomocí - ty jsou dle Vašeho vyjádření součástí stavby) činí vč. DPH 15% 36 295,5 Kč, což je méně než 40 tis. Kč (tudíž není hmotným majetkem pro odepisování dle odpisové sk. 3). Prosím Vás, znamená to, že bych měl od vstupní ceny bytu pro odepisování odečíst tuto částku a přičíst ji k jednorázovým daňovým výdajům uskutečněným v daném roce? Nebo si mohu dovolit to nějak neřešit a vycházet při odepisování bytu prostě z kupní ceny bytu zahrnující i klimatizaci (jak strojní zařízení tak rozvody vč. stavebních prací s tím spojených) s tím, že odečtu cenu pozemku a přičtu ceny za vestavěnou kuchyň, vestavěné skříně, osvětlení a předokenní žaluzie a tu budu brát jako vstupní cenu pro odepisování bytu? Omlouvám se, ale lidí co řeší problematiku klimatizace v bytě není až tolik a sám na netu nenacházím moc odpovědí v této věci. Velmi sí vážím Vašich odpovědí a Vaši poradnu rád sleduji.
Š Daňová poradna AUDIT PROFESIONAL, s.r.o. (30.05.2016 08:07:18)
Pokud hodnota klimatizace bez rozvodů pevně spojených s budovou je menší než 40.000,- Kč. Nejedná se dlouhodobý hmotný majetek a mohlo by jít o drobný hmotný majetek. V tom případě můžete celou hodnotu klimatizace klidně přičíst ke vstupní ceně bytu a nemusíte se o nic starat. Toto řešení je také správně.
Vladislava Novotná (26.05.2016 10:51:07)
Dobrý den, když mám firmu s.r.o. a chci s někým udělat DPP, musím nahlašovat tuto skutečnost skrz Prohlášení poplatníka daně z příjmů FO ze závislé činnosti na finanční úřad? Jsem také OSVČ a uzavřela jsem již dříve DPP a nic jsem nenahlašovala.
© Daňová poradna AUDIT PROFESIONAL, s.r.o. (26.05.2016 11:21:01)
Pokud odměna za dohodu o provedení práce bude nepřesáhne za kalendářní měsíc částku 10.000,- Kč, pak tato odměna nepodléhá sociálnímu a zdravotnímu pojištění. Pokud zaměstnanec na DPP nepodepíše prohlášení k dani, pak je tento příjem zdaněn srážkovou daní a měli byste se zaregistrovat ke srážkové dani u správce daně. Pokud zaměstnanec na DPP podepíše prohlášení k dani, pak tento příjem podléhá zálohové dani, můžete u tohoto příjmu uplatnit slevu na dani na poplatníka. Pokud po uplatnění slevy bude záloha na daň 0,-, nemusíte se registrovat k dani ze závislé činnosti, pokud vyjde po uplatnění slevy záloha, podléháte registrační povinnosti.
Bohouš (20.05.2016 15:53:29)
Dobrý den, kupuji nový byt od developera, který se chystám pronajímat. V rámci klientských změn bude mít byt i splitovou klimatizaci s vnitřní a vnější jednotkou na střeše domu, což je obsaženo ve i schváleném projektu. Tím došlo k navýšení celkové kupní ceny bytu, která bude obsažena v kupní smlouvě. V případě že budu pro účely zdanění pronájmu uplatňovat skutečné náklady (nikoli výdajový paušál) a budu tedy uplatňovat odpisy na byt z kupní ceny, jak se mám dívat na klimatizaci? Mám ji považovat jakou součást stavby nebo ji mám odpisovat sólo v rámci jiné odpisové skupiny? Upozorňuji, že byt mi bude předán již se zprovozněnou klimatizací ještě před zahájením pronájmu. Děkuji za radu
© Daňová poradna AUDIT PROFESIONAL, s.r.o. (26.05.2016 11:13:40)
Dobrý den Klimatizační jednotka je samostatný majetek patřící do odpisové skupiny 3. Upozorňuji, že rozvody této klimatizace jsou součástí budovy a měly by být zařazeny současně s bytem do odpisové skupiny 5. Pokud se rozhodnete mít klimatizaci součástí bytové jednotky, bylo by to také správné řešení.
Vladislava Novotná (13.05.2016 12:30:14)
Dobrý den, prosím můžete mi poradit, zda kdyby jsem na mateřské měla mít vyšší zisky z podnikání, zda to nějak negativně ovlivní výši mateřské? Děkuji předem za radu. S pozdravem Vladislava Novotná
© Daňová poradna AUDIT PROFESIONAL, s.r.o. (17.05.2016 07:51:45)
Dobrý den Podnikání na mateřské Po dobu pobírání peněžité pomoci v mateřství – 28 týdnů, nemůže OSVČ na mateřské podnikat osobně. Nemusí však živnost rušit ani přerušovat – může vykonávat činnost prostřednictvím zaměstnanců nebo spolupracující osoby (např. manžel). Podnikatelky při pobírání peněžité pomoci v mateřství nemusí přerušovat podnikání. Živnost však nesmí vykonávat osobně. Podnikání na rodičovské navazuje na mateřskou, pokud ženě nevznikl nárok na mateřskou, tak ode dne porodu do 4 let věku dítěte. Na rodičovské dovolené lze podnikat bez omezení, musí ale být zajištěna celodenní péče o dítě Dítě do dvou let může být nejvýše 46 hodin měsíčně v předškolním zařízení, aby se vyplácel rodičovský příspěvek.
Olina K. (11.05.2016 11:52:06)
Dobrý den, když vlastním byt na Praze 1 od února 2015, mám teď řešit daň z nemovitosti? Přijde mi nějaký dopis? Děkuji, Olina K.
© Daňová poradna AUDIT PROFESIONAL, s.r.o. (11.05.2016 12:04:13)
Dobrý den Do 31.1.2016 jste měla povinnost podat přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2016, kde jste si měla vypočíst daň z nemovitých věcí. Splatnost této daně je ve dvou splátkách a to do 30.5. a 30.11 příslušného zdaňovacího období. Pokud celková částka daně je do 5.000,- Kč, dań se hradí jednorázově do 31.5. příslušného zdaňovacího období. Pokud jste si nesplnila povinnost podat přiznání k dani z nemovitých věcí, tak Vám může správce daně poslat výzvu k podání tohoto přiznání. Za opožděné podání přiznání Vám hrozí pokuta minimálně 500,- Kč.
Tomáš (25.04.2016 14:41:06)
Dobrý den, vlastním s.r.o. a používám reklamu od google a na facebooku. Musel jsem se registrovat jako identifikovaná osoba,protože odebírám službu mimo EU, nejsem ale plátce dph. Za rok 2015 jsem byl ve ztrátě a přesto jsem díky identifikované osobě zaplatil za každý měsíc 2-3 tisíce korun. Je možné se tomu nějak vyhnout? Jsem ve ztrátě a odvádím takové částky.
Ing. Martin Hrubý (27.04.2016 08:01:16)
Dobrý den Dle § 6h ZDPH je osobou identifikovanou k dani (DPH) podnikatel, který není v ČR plátcem DPH a přijme službu s místem plnění v České republice od osoby neusazené v tuzemsku. Osobou neusazenou v tuzemsku je podnikatel, který mimo jiné nemá sídlo v tuzemsku a poskytuje do ČR službu s místem plnění v ČR. Reklamní služba je služba, která má místo plnění u podnikatele, který službu přijímá. Z toho vyplývá, že opravdu jste osoba identifikovaná k dani v ČR. To že jste ve ztrátě u daně z příjmů nemá vliv na zákon o DPH. Jediná možnost jak získat DPH zpět, je stát se plnohodnotným plátcem daně z přidané hodnoty, což sebou ale nese další finanční a administrativní zátěž v podobě podávání měsíčního přiznání k DPH, kontrolního hlášení k DPH a vedení evidence k DPH.
Levné Bydlení | Levné knihy | Levné lyže | Sportovní potřeby a oblečení | Sconto nábytek | Interiérové dveře Olomouc | Kuchyně a kuchyňské linky | Luxusní Bydlení | CZ Real Estate | Garážová vrata | další odkazy...