Daňová poradna


Spolupracujeme s daňovou poradenskou kanceláří AUDIT PROFESIONAL, spol. s r.o., se sídlem v Ostravě, která se specializuje na auditní, daňové a související poradenství

PORADNA JE ZDARMA!

Dotazy - Daňová poradna

UPOZORNĚNÍ: Tento prostor slouží k online dotazům daňové poradny. Dodržujte prosím pravidla slušného chování a vyhněte se vulgárním výrazům. Příspěvky nedodržující pravidla slušného chování budou smazány.Vladislava Novotná (26.05.2016 10:51:07)
Dobrý den, když mám firmu s.r.o. a chci s někým udělat DPP, musím nahlašovat tuto skutečnost skrz Prohlášení poplatníka daně z příjmů FO ze závislé činnosti na finanční úřad? Jsem také OSVČ a uzavřela jsem již dříve DPP a nic jsem nenahlašovala.
© Daňová poradna AUDIT PROFESIONAL, s.r.o. (26.05.2016 11:21:01)
Pokud odměna za dohodu o provedení práce bude nepřesáhne za kalendářní měsíc částku 10.000,- Kč, pak tato odměna nepodléhá sociálnímu a zdravotnímu pojištění. Pokud zaměstnanec na DPP nepodepíše prohlášení k dani, pak je tento příjem zdaněn srážkovou daní a měli byste se zaregistrovat ke srážkové dani u správce daně. Pokud zaměstnanec na DPP podepíše prohlášení k dani, pak tento příjem podléhá zálohové dani, můžete u tohoto příjmu uplatnit slevu na dani na poplatníka. Pokud po uplatnění slevy bude záloha na daň 0,-, nemusíte se registrovat k dani ze závislé činnosti, pokud vyjde po uplatnění slevy záloha, podléháte registrační povinnosti.
Bohouš (20.05.2016 15:53:29)
Dobrý den, kupuji nový byt od developera, který se chystám pronajímat. V rámci klientských změn bude mít byt i splitovou klimatizaci s vnitřní a vnější jednotkou na střeše domu, což je obsaženo ve i schváleném projektu. Tím došlo k navýšení celkové kupní ceny bytu, která bude obsažena v kupní smlouvě. V případě že budu pro účely zdanění pronájmu uplatňovat skutečné náklady (nikoli výdajový paušál) a budu tedy uplatňovat odpisy na byt z kupní ceny, jak se mám dívat na klimatizaci? Mám ji považovat jakou součást stavby nebo ji mám odpisovat sólo v rámci jiné odpisové skupiny? Upozorňuji, že byt mi bude předán již se zprovozněnou klimatizací ještě před zahájením pronájmu. Děkuji za radu
© Daňová poradna AUDIT PROFESIONAL, s.r.o. (26.05.2016 11:13:40)
Dobrý den Klimatizační jednotka je samostatný majetek patřící do odpisové skupiny 3. Upozorňuji, že rozvody této klimatizace jsou součástí budovy a měly by být zařazeny současně s bytem do odpisové skupiny 5. Pokud se rozhodnete mít klimatizaci součástí bytové jednotky, bylo by to také správné řešení.
Vladislava Novotná (13.05.2016 12:30:14)
Dobrý den, prosím můžete mi poradit, zda kdyby jsem na mateřské měla mít vyšší zisky z podnikání, zda to nějak negativně ovlivní výši mateřské? Děkuji předem za radu. S pozdravem Vladislava Novotná
© Daňová poradna AUDIT PROFESIONAL, s.r.o. (17.05.2016 07:51:45)
Dobrý den Podnikání na mateřské Po dobu pobírání peněžité pomoci v mateřství – 28 týdnů, nemůže OSVČ na mateřské podnikat osobně. Nemusí však živnost rušit ani přerušovat – může vykonávat činnost prostřednictvím zaměstnanců nebo spolupracující osoby (např. manžel). Podnikatelky při pobírání peněžité pomoci v mateřství nemusí přerušovat podnikání. Živnost však nesmí vykonávat osobně. Podnikání na rodičovské navazuje na mateřskou, pokud ženě nevznikl nárok na mateřskou, tak ode dne porodu do 4 let věku dítěte. Na rodičovské dovolené lze podnikat bez omezení, musí ale být zajištěna celodenní péče o dítě Dítě do dvou let může být nejvýše 46 hodin měsíčně v předškolním zařízení, aby se vyplácel rodičovský příspěvek.
Olina K. (11.05.2016 11:52:06)
Dobrý den, když vlastním byt na Praze 1 od února 2015, mám teď řešit daň z nemovitosti? Přijde mi nějaký dopis? Děkuji, Olina K.
© Daňová poradna AUDIT PROFESIONAL, s.r.o. (11.05.2016 12:04:13)
Dobrý den Do 31.1.2016 jste měla povinnost podat přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2016, kde jste si měla vypočíst daň z nemovitých věcí. Splatnost této daně je ve dvou splátkách a to do 30.5. a 30.11 příslušného zdaňovacího období. Pokud celková částka daně je do 5.000,- Kč, dań se hradí jednorázově do 31.5. příslušného zdaňovacího období. Pokud jste si nesplnila povinnost podat přiznání k dani z nemovitých věcí, tak Vám může správce daně poslat výzvu k podání tohoto přiznání. Za opožděné podání přiznání Vám hrozí pokuta minimálně 500,- Kč.
Tomáš (25.04.2016 14:41:06)
Dobrý den, vlastním s.r.o. a používám reklamu od google a na facebooku. Musel jsem se registrovat jako identifikovaná osoba,protože odebírám službu mimo EU, nejsem ale plátce dph. Za rok 2015 jsem byl ve ztrátě a přesto jsem díky identifikované osobě zaplatil za každý měsíc 2-3 tisíce korun. Je možné se tomu nějak vyhnout? Jsem ve ztrátě a odvádím takové částky.
Ing. Martin Hrubý (27.04.2016 08:01:16)
Dobrý den Dle § 6h ZDPH je osobou identifikovanou k dani (DPH) podnikatel, který není v ČR plátcem DPH a přijme službu s místem plnění v České republice od osoby neusazené v tuzemsku. Osobou neusazenou v tuzemsku je podnikatel, který mimo jiné nemá sídlo v tuzemsku a poskytuje do ČR službu s místem plnění v ČR. Reklamní služba je služba, která má místo plnění u podnikatele, který službu přijímá. Z toho vyplývá, že opravdu jste osoba identifikovaná k dani v ČR. To že jste ve ztrátě u daně z příjmů nemá vliv na zákon o DPH. Jediná možnost jak získat DPH zpět, je stát se plnohodnotným plátcem daně z přidané hodnoty, což sebou ale nese další finanční a administrativní zátěž v podobě podávání měsíčního přiznání k DPH, kontrolního hlášení k DPH a vedení evidence k DPH.
Eliška (14.04.2016 15:36:55)
Dobrý den, pokud mi můj otec chce darovat nemovitost v hodnotě cca 3 000 000 Kč, budu platit nějakou daň? Děkuji předem za odpověď.
© Daňová poradna AUDIT PROFESIONAL, s.r.o. (15.04.2016 11:21:59)
Dobrý den Dle § 10 odst.3 zákona o dani z příjmů jsou osvobozeny mimo jiné bezúplatné příjmy od příbuzného v linii přímé. Toto osvobození není omezeno částkou, takže od daně z příjmů je tento příjem osvobozen. Daň z nabytí nemovitých věcí se týká pouze úplatných příjmů, takže tento bezúplatný převod nebude zatížen ani touto daní. Po přechodu vlastnictví a zápisu nového vlastníka, se bude nového vlastníka týkat pozue daň z nemovitých věcí. Pokud k převodu dojde během roku 2016, první daň z nemovitých věcí se bude platit až v roce 2017, kdy do 31.1.2017 musí nový vlastník podat přiznání k dani z nemovitých věcí.
Levné Bydlení | Levné knihy | Levné lyže | Sportovní potřeby a oblečení | Sconto nábytek | Interiérové dveře Olomouc | Kuchyně a kuchyňské linky | Luxusní Bydlení | CZ Real Estate | Garážová vrata | další odkazy...