Daňová poradna


Spolupracujeme s daňovou poradenskou kanceláří AUDIT PROFESIONAL, spol. s r.o., se sídlem v Ostravě, která se specializuje na auditní, daňové a související poradenství

PORADNA JE ZDARMA!

Dotazy - Daňová poradna

UPOZORNĚNÍ: Tento prostor slouží k online dotazům daňové poradny. Dodržujte prosím pravidla slušného chování a vyhněte se vulgárním výrazům. Příspěvky nedodržující pravidla slušného chování budou smazány.Tomáš (25.04.2016 14:41:06)
Dobrý den, vlastním s.r.o. a používám reklamu od google a na facebooku. Musel jsem se registrovat jako identifikovaná osoba,protože odebírám službu mimo EU, nejsem ale plátce dph. Za rok 2015 jsem byl ve ztrátě a přesto jsem díky identifikované osobě zaplatil za každý měsíc 2-3 tisíce korun. Je možné se tomu nějak vyhnout? Jsem ve ztrátě a odvádím takové částky.
Ing. Martin Hrubý (27.04.2016 08:01:16)
Dobrý den Dle § 6h ZDPH je osobou identifikovanou k dani (DPH) podnikatel, který není v ČR plátcem DPH a přijme službu s místem plnění v České republice od osoby neusazené v tuzemsku. Osobou neusazenou v tuzemsku je podnikatel, který mimo jiné nemá sídlo v tuzemsku a poskytuje do ČR službu s místem plnění v ČR. Reklamní služba je služba, která má místo plnění u podnikatele, který službu přijímá. Z toho vyplývá, že opravdu jste osoba identifikovaná k dani v ČR. To že jste ve ztrátě u daně z příjmů nemá vliv na zákon o DPH. Jediná možnost jak získat DPH zpět, je stát se plnohodnotným plátcem daně z přidané hodnoty, což sebou ale nese další finanční a administrativní zátěž v podobě podávání měsíčního přiznání k DPH, kontrolního hlášení k DPH a vedení evidence k DPH.
Eliška (14.04.2016 15:36:55)
Dobrý den, pokud mi můj otec chce darovat nemovitost v hodnotě cca 3 000 000 Kč, budu platit nějakou daň? Děkuji předem za odpověď.
© Daňová poradna AUDIT PROFESIONAL, s.r.o. (15.04.2016 11:21:59)
Dobrý den Dle § 10 odst.3 zákona o dani z příjmů jsou osvobozeny mimo jiné bezúplatné příjmy od příbuzného v linii přímé. Toto osvobození není omezeno částkou, takže od daně z příjmů je tento příjem osvobozen. Daň z nabytí nemovitých věcí se týká pouze úplatných příjmů, takže tento bezúplatný převod nebude zatížen ani touto daní. Po přechodu vlastnictví a zápisu nového vlastníka, se bude nového vlastníka týkat pozue daň z nemovitých věcí. Pokud k převodu dojde během roku 2016, první daň z nemovitých věcí se bude platit až v roce 2017, kdy do 31.1.2017 musí nový vlastník podat přiznání k dani z nemovitých věcí.
Admin (05.03.2016 11:50:00)
Spouštíme provoz bezplatné ONLINE daňové poradny... Na dotazy bude odpovídat daňová poradenská společnost AUDIT PROFESIONAL, spol. s r.o.
Levné Bydlení | Levné knihy | Levné lyže | Sportovní potřeby a oblečení | Sconto nábytek | Interiérové dveře Olomouc | Kuchyně a kuchyňské linky | Luxusní Bydlení | CZ Real Estate | Garážová vrata | další odkazy...